You are currently viewing انجام پروژه شبیه سازی نورد با نرم افزار آباکوس
انجام پروژه شبیه سازی نورد با نرم افزار آباکوس

انجام پروژه شبیه سازی نورد با نرم افزار آباکوس

انجام پروژه شبیه سازی نورد با نرم افزار آباکوس

در این پروژه ، شبیه سازی فرآیند نورد یک قطعه فلزی انجام شده است. در فرآیند مدل سازی، غلتک های صلب به صورت analytical rigid مدل سازی شده اند. از آنجایی که اندرکنش های تماس موجود در این شبیه سازی پیچیده نیستند، برای تعریف اندرکنش ها می توان از روش surface to surface contact استفاده کرد. همچنین انجام این شبیه سازی با استفاده از استپ dynamic explicit ساده تر از انجام آن با استفاده از استپ های حلگر standard است.

نورد یکی از فرآیندهای شکل دهی در صنایع بوده که برای ایجاد قطعات مدور مانند بلبرینگ مورد استفاده قرار می گیرد.  نورد (Rolling) یک رینگ با استفاده از چند غلتک و یک درایور (Driver) با استفاده از نرم افزار آباکوس (Abaqus) آباکوس شبیه سازی گردیده و کلیه مراحل مدل سازی و آنالیز به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است. سرعت چرخش درایور (Driver) یک دور در ثانیه بوده که این سرعت چرخشی به دلیل تماسی اصطکاکی بین رینگ و درایور (Driver) به رینگ منتقل می گردد. نحوه حرکت رینگ توسط سه غلتک هادی (Guide) کنترل شده که غلتک میانی در راخل رینگ قرار گرفته و با سرعت ۴٫۵ میلیمتر بر ثانیه به سمت پایین حرکت می کند. در اثر چرخش رینگ و همچنین حرکت رو به پایین غلتک میانی نورد (Rolling) بر روی رینگ ص.رت گرفته و ضخامت آن کاهش می یابد. جنس رینگ از استیل سری C15 بوده که خواص الاستیک و پلاستیک آن در نظر گرفته شده است. این مسئله به صورت Plane Strain و به روش دینامیکی Explicit حل گردیده است و برای سرعت بخشیدن به روند حل مسئله از Mass Scale در روش Dynamic Explicit استفاده شده است. از شبکه بندی مجدد به روش Adaptive mesh (ALE) برای جلوگیری از ایجاد اعوجاج در المان ها و ایجاد حجم منفی المان استفاده گردیده است.

برای سفارش انجام پروژه شبیه سازی نورد با نرم افزار آباکوس با شماره های ذیل تماس بگیرید و یا از طریق فرم سفارش پروژه اقدام نمائید.

۰۹۱۵۸۸۲۰۱۸۹

۰۹۳۹۷۴۰۵۳۹۴

دیدگاهتان را بنویسید